Altın Fiyatları Teşvik Paketini Bekliyor

Altın Fiyatları Teşvik Paketini Bekliyor

Altın fiyatları, ABD doları ve ABD hazine tahvil getirilerindeki gerilemeden ve büyük bir ABD canlandırma paketi getirilmesi ihtimalinin enflasyona karşı dayanıklı olan altına talebi artırmasından destek bularak hafif yükseldi.

Ahlatcı Yatırım’ın analizinde, ons altının, geçen hafta 1960 dolar düzeyinden başladığı geri çekilme ile aralıksız dört işlem günü değer yitirdiği anımsatılarak şunlar söylendi:

“Ons altında yaşanan toparlanma da dolar endeksinin yükselişine ara vermesi etkili olurken ABD’de daha büyük hükümet borçlanmasına dair beklentiler ABD tahvil faizlerini yükseltmeye devam ediyor.

Demokratların Georgiadaki Senato seçimlerinde zafer kazanmasının ardından 2021’de daha agresif mali harcamalar beklentilerini fiyatlanmaya devam ederken bugün ABD’de açıklanacak olan enflasyon verisini takip edeceğiz.
Teknik olarak incelediğimizde, Ons altının 1855 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi.”

Altının gram fiyatı Dolar TL kuru ve ons altının etkisinde yatay seyrediyor. Yeni işlem gününde ons fiyatındaki yükselişin etkisinde sınırlı bir şekilde pozitif bölgede bulunuyor. Gram altın fiyatı babah saatlerinde 445 TL seviyelerinde işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir