Sosyal Medyada Takipçi Nasıl Arttırılır

Sosyal Medyada Takipçi Nasıl Arttırılır

Profil Bilgileriniz Doğru ve Anlaşılır Olsun

Profil bilgilerinizi mümkün olduğunca; kısa, anlaşılır ve sizi en iyi şekilde anlatan içeriklerle düzenleyin. Ayrıca profilinizde kullandığınız anahtar kelimelerin sizi yansıttığından emin olun. Çünkü profilinizde yer alan anahtar kelimeler  sosyal medya aramalarında sizi ön plana taşımaya yardımcı olmak konusunda oldukça işlevseldir.

Daha fazla kişinin arama sonuçlarında yer almak da daha fazla takipçiye ulaşmak için iyi bir fırsattır.

Müşteri Sorularına Hızlı Dönüş Sağlayın

Sosyal medyada işler her geçen gün daha hızlı yürümeye başladı. Bundan belki de üç dört yıl önce sosyal medya üzerinden markalarınıza gelen sorulara ya da sorunlara 24 saat gibi bir zamanda dönüş sağlamak normalken günümüzde bu süre dakikalara indi.

Sosyal medya kullanıcıları soru ya da sorunları hakkında hızlı ve sağlıklı dönüşler almak istiyor. Müşteri hizmetlerinizin kalitesini arttırarak ve daha kullanıcı odaklı bir hizmet sağlayarak mevcut hedef kitlenizi daha sadık bir kitle haline getirirken yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

Etkileşim Odaklı İçerikler Üretin

Takipçiler onlarla etkileşim halinde olan markaların gönderilerine daha büyük ilgi gösteriyor. Takipçilerinizle sık sık iletişim halinde olun. Örneğin yeni bir ürününüz hakkında ya da indirim yapmak istediğiniz ürünleriniz hakkında Instagram üzerinden anket yapabilir ve sonuçlara göre takipçilerin seçtiği ürünlere belirli oranlarda indirim yapabilirsiniz. Böylece hedef kitleniz sizi izleyen konumundan çıkıp, karar veren konumuna yükselir ve markanız ile ilgili görüş bildirmek takipçileriniz üzerinde olumlu bir algı oluşturur.

Çekilişler Düzenleyin

Çekilişler, takipçi sayınızı hızlı yükseltme noktasında oldukça etkilidir ancak çekiliş süreci hassas yönetilmesi gereken bir dönemdir. Çekiliş öncesinde şartları net olarak belirlemeli, çekiliş postunuzu paylaşırken; çekilişin ne zaman son bulacağını, şartların ne olduğunu, kimlerin katılabileceğini anlaşılır bir dille açıklamalısınız.

Çekilişi canlı yayın olarak yapabilir ya da çekiliş videosu ya da kodunu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Aksi takdirde çekiliş sonuçlarınıza güvenilmeyebilir ve bu da takipçi kaybetmenize sebep olur.

Doğru Optimize Edilmiş Reklamlar Verin

Sosyal medya reklamcılığı, ürün ya da marka tanıtımı ve satışları konusunda büyük faydalar sağlıyor.