E-Ticarette Rakip Analizi

E-Ticarette Rakip Analizi

Sektörü ve Pazarı İnceleyin

E-ticaret uzaktan baktığınızda, para kazanması kolay ve hedef kitleye hızlı ulaşma imkanı veren bir mecra görünümü verebilir ancak sektördeki lider markalar bu konuma gelmek için birden fazla çalışma yapıyor.

Rekabete Hazır mısınız?

Rekabet, her sektörde mutlaka vardır. Özellikle yer alacağınız sektör gittikçe büyüyorsa ve birçok kişinin yatırım yaptığı bir sektörse rekabet çok daha fazla olacaktır. Burada Pazar her ne kadar iyi olsa da; düzenli reklam, web site SEO çalışmaları, kampanyalar, müşteri memnuniyeti, kriz yönetimi, hızlı kargolama sağlama gibi birçok konuda kendinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir.

SWOT Analizi Olmadan Asla!

Swot analizi; markanızın güçlü, zayıf yönlerini, fırsatları ve tehditleri net bir şekilde görmenizi ve böylece en doğru şekilde ilerlemenizi sağlar.

Rakiplerin Fiyatları ve Karları Nasıl?

E-ticarette yer almayı planladığınız sektörde ürün fiyatlarını ve kar durumunu mutlaka inceleyin. Yatırım yapacağınız sektör kısa vadede size kar getirebilir mi ? gibi soruların cevaplarını bilmek ileride yaşanabilecek sorunlarda bilgili olmanızı sağlayacaktır.